In Stock

Ostatnie egzemplarze !

Podstawowy zestaw do budowania Grimm's

Grimms_10184

Grimm's

Nieoczekiwany kształt klocków sprawia, że zabawa zyskuje zupełnie nowy wymiar.

Pościnane narożniki, soczyste kolory, gładkość powierzchni i zapach naturalnego drewna to wszystko stymuluje kreatywność i wyobraźnię dziecka.

Więcej szczegółów

152,00 zł

Zestaw klocków, który udowadnia, że w temacie tej ponadczasowej zabawki nie powiedziano jeszcze wszystkiego. Nawet, gdy mają być to drewniane klocki można nadać im zupełnie nieoczekiwane kształty, które sprawią, że zabawa zyska zupełnie nowy wymiar.

Gdy spojrzycie na te klocki zapakowane w pudełko początkowo możecie uznać, że są zwyczajne.

Nic podobnego!

Wystarczy wyjąć je i sprawdzić. Pościnane narożniki otwierają przed dzieckiem nowe możliwości w budowaniu, układaniu, a gdy do zabawy wykorzystane zostaną także klasyczne klocki Grimm's da się skonstruować prawie wszystko. A przy okazji można cieszyć się ich formą, która jest jak mała rzeźba. Ten zestaw nie stymuluje delikatnie dziecięcej kreatywności by się rozwijała, on jest silnym impulsem, który sprawia że wyobraźnia dziecka szaleje i dzięki niej powstają niesamowite budowle, wzory, kombinacje... cuda ;)

Dzięki marce Grimm's Twoje dziecko ma szansę na zabawę nie tylko bardzo oryginalnymi klockami ale także klockami ze świetnie wykończonego drewna, na powierzchni którego pomimo barwników widać naturalne słoje, linie, przebarwienia. Soczyste kolory, gładkość, zapach to wszystko przyciąga jak magnes i rozbudza dziecięcą wyobraźnię.

Ze względu na przemyślaną, choć bardzo prostą formę i właściwe zestawienie elementów klocki te będą towarzyszyły dziecku przez lata, dopasowując się do jego możliwości rozwojowych i potrzeb, jednocześnie przyczyniając się do jego postępu. Projektanci Grimm's kierowali się założeniami edukacji waldorfskiej i Montessori króluje tu więc minimalizm formy, który pozostawia wiele miejsca na rozwój dziecięcej fantazji.

 

Zestaw 18 klocków Grimm's, to rewelacyjna zabawka konstrukcyjna, która:

- daje impuls do nieszablonowego spojrzenia na pozornie tak proste przedmioty jak klocki,

- genialnie wpływa na sprawność dłoni i palców,

- usprawnia koordynację oko-ręka, precyzję ruchów,

- pozwala trenować koncentrację,

- uczy cierpliwości,

- rozwija wyobraźnię przestrzenną,

- doskonale nadaje się do sortowania i liczenia,

- pobudza dziecięcą wyobraźnie,

- przydaje się podczas nauki kolorów,

- to także przyjemność płynąca ze styczności z doskonale wykończonym drewnem, które jest ciepłe i aksamitne w dotyku,

- miły naturalny zapach kojarzący się z przyrodą, słońcem i bezpieczeństwem;

 

Podstawowy zestaw do budowania Grimm's to:

- 18 klocków wykonanych z drewna bukowego wykończonego nietoksycznymi bejcami na bazie wody,

- drewniana ramka,

- mają certyfikowana zgodnie z normą FSC,

- mają Pieczęć "Made-by-Nature Każdy widoczny na zabawce słój, sęk, odbarwienie to znak jakości, atut nie wada;

(Inne zabawki widoczne na zdjęciach nie wchodzą w skład zestawu. Można dokupić je oddzielnie.)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drewniane zabawki Grimm's które powstają od 1978 to prostota, piękno i uniwersalność oraz najwyższa jakość. Projektanci czerpiąc inspirację z pedagogiki Montessori i steinerowskiej kształtują drewno tak by nie straciło nic ze swej wyjątkowej istoty stając się jednocześnie zabawką, która pozwoli rozwijać się dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Zabawką, która niczego nie narzuca zostawiając dziecku przestrzeń do poznawania świata we własnym tempie, zgodnie z własnymi zdolnościami i zainteresowaniami.

Zabawki Grimm's to uczta dla zmysłów. Drewno potraktowane z sercem podczas obróbki pięknie pachnie, oryginalnie brzmi, cieszy oczy kształtem i barwą a nawet przyjemnie smakuje (choć oczywiście jadalne nie jest). I to co najważniejsze - zabawki Grimm's są wręcz aksamitne w dotyku. Zabawa nimi a nawet samo ich trzymanie to prawdziwa przyjemność. Palce same zaczynają błądzić po ich powierzchni odkrywając wyjątkową strukturę.

Zabawki są regularnie sprawdzane pod względem jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie produkty, a także użyte barwniki i oleje są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek (EN 71) i standardami amerykańskimi. Także tkaniny lalek mają certyfikat Oeko-Tex.

Wysokiej jakości drewno pozyskiwane jest w 100% z europejskich lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, dzięki temu produkty są certyfikowane zgodnie z normą FSC (Forest Stewardship Council). Pieczęć "Made-by-Nature”. Regularna kontrola jakości i bezpieczeństwa.

Zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek (EN 71) i standardami amerykańskimi.

Użyte tkaniny posiadają pieczęć Oeko-Tex.

Drewniane zabawki w razie konieczności można delikatnie czyścić wilgotną szmatką. Nie można ich moczyć. Zabawki należy trzymać z daleka od źródeł ciepła. Nie można kłaść ich na grzejnikach itp.. Nie wolno czyść ich środkami dezynfekującymi, gorącą wodą itp..!

  • Wiek 3+, 4-5, 6-7, 8+
  • Płeć unisex
  • Kolor kolorowy

12 innych produktów w tej samej kategorii: