Gra edukacyjna Gąsienice - zabawy matematyczne

10112

Olifu

Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną i precyzję.

Działania matematyczne dla całej grupy.

Więcej szczegółów

260,00 zł

Kreatywna pomoc dydaktyczna przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Stwarza dziecku możliwość doskonalenia funkcji percepcyjno - motorycznych.

Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną i precyzję.

Zadaniem gracza jest nabieranie łyżką kulek i wrzucanie ich do gąsienicy. Czynności te dzieci wykonują w różnych wariantach, np. według koloru lub według ciągu liczbowego (1-9 lub 9-1).

Mogą również tworzyć zbiory, proste działania matematyczne (np. zbierają kulki z cyfrą 5, ale również sumę tworzącą 5 czyli 2 i 3 lub 4 i 1).

Dzieci ćwiczą szybkość ruchów ręki, prawidłowe trzymanie łyżki przygotowując się do nauki pisania. Prawidłowość wykonania zadania sprawdzają, wyciskając kulki drugą stroną gąsienicy, zakończoną gumką.

Pomoc ćwiczy mięśnie śródręcza prawej i lewej ręki. Bambusowe łyżki i kulki angażują gracza w wykonywanie wielu czynności równocześnie. Gra daje olbrzymie możliwości zastosowania i tworzenia niezliczonej ilości wariantów gier i zabaw.

Grę z gąsienicami można wykorzystać jako zabawę ruchową np. zawody w rzędach, czyli która grupa najszybciej zapełni swoją gąsienicę.

Gąsienice otrzymały prestiżową nagrodę CERTYFIKAT KLASY MARZEŃ 2009 na XIV Targach Edukacyjnych w Kielcach pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu za wykonanie i wartości edukacyjne.

Produkt przebadany w akredytowanym laboratorium, spełnia wszelkie wymogi normy EN71 1-3.

Wymiary tuby: 31 cm x 12.5 cm x 12.5 cm

Waga: 0.85 kg

  • Wiek 3+, 4-5, 6-7
  • Płeć unisex
  • Kolor zielony, niebieski, czerwony, naturalny, żółty

30 innych produktów w tej samej kategorii: